Favori DJiniz Kimdir?
  • Add your answer

 


Çocuklarımızın Masumiyeti

Evet.. Bir günü daha bitirdik ufaklıklarla. Küçücük bedenleri ama kocaman yurekleri var hepsinin.. Her sabah aileleri tarafından bizlere emanet ediliyorlar ve gözlerimizi bir an bile üzerlerinden ayırmamaya gayret gösteriyoruz.. Kimi zaman ögretmen, kimi zaman abla, kimi zaman teyze, kimi zaman ise anneyiz hepsine.. Sadece bizlerden bişeyler öğrenmiyor ufaklıklar. Bizler de bazen yavrularımızdan bişeyler öğreniyoruz. Birbirimizden öğreneceğimiz çok şeyler var….

Masum varlıklar.. Öğretmenim derken tebessüm etmeleri, sarılmaları sıcacık o kadar samimi, içten ki anlatılmaz o an.. Her sene farklı unutamadığımız anılarımız oluyor, deftere yazılan.. Burda okulumuzda yaşanan güzellikleri yazmakla bitmez… Mesela bugun 3.5 yaşında ki bir kızımızdan şunu öğrendik, Yayla çorbasının ismi aslında keloğlan çorbasıymış bakın bilmiyorduk bunu dimi ?

Yemek yerken diyor ki guzellik: Öğretmenim Biliyomusun bu çorbanın adı keloğlan corbası ve Cankız içince iyileşti 🙂 iştee Masumiyet burda.. O an ki yüzümüzde olusan tebessümü keşke gösterme imkanımız olaydı sizlere..Artık bizde haklısın cimcime hadi o zaman keloğlan çorbamızı içelim bir an önce buyuyelim dedik ve afiyetle içtik çorbamızı çabucak buyuyeceğiz 🙂

Tabiki elifimizi unutmak olmaz.. Bu yavrumuz daha 4 yaşında tam bir dolma hastası hergun sohbetimizin konusu dolmaa… dolmayla yatıyoruz dolmayla kalkıyoruz ve öğrendik ki hergun annesinden dolma istiyormus, artık dayanamadım bugun bende istedim cok severim zaten ,hep sen yiyorsun cimcime annen yapınca bir tabakta bana getir anlaştık mı dedim. Hoşuna çok gitti kahkaha attı tamam dedi …..

Ama işte arada bizi üzüyor çok duygusal bu yaşta olmasına ragmen cabuk etkileniyor herseyden, sınıfta kınasını kaybetmiş çok aradık bulamadık. Fena aglıyor dedik artık parka çıkaralım unutsun biraz. Çıkardık bahceye oynattık unutmasada aklından sildik bir süre.. İçeri girdik arkadas tuttu bi soru sordu elif kınanı buldun mu ? diye işaret ettim hatırlatma diye ama sormuş oldu engel olamadım.. Ufaklığın cevabı ise Muthiş oldu.. Hayır bulamadım ama iyiki parka çıktık azda olsa kafam dağıldı, Kendime geldim 🙂 Büyümüşte küçülmüş sanki cimcime..Bazen öle kelimeler kullanıyor ki 4 yaşında bir çocuk degil, yetişkin bir birey gibi… Dedim ya yorulsakta başımız bazen siddetli ağrısada yinede çok şanslıyız. Burda o kadar guzellikler yaşıyoruz ki Masumlukları bizlere enerji veriyor Ve yoruldugumuza degiyor…
Yazmakla anlatmakla bitmez Bizde hosluklar, ama birkaçını sizlerle paylaşmak istedim. Ben eger Mumkun olsaydi hep cocuk kalmak isterdim..Çünkü Cocukluk hepimizin dönmek istediği bir Dönemdir diye düşünüyorum. İnsan cocukken Hayatin gerçek zorluklarini Bilmez , Sanki 1 masalda yasiyor gibi kendini hisseder.

Cocuklar Yarındır, Gelecegimize sahip çıkalım tüm bunları yaparken de , Icimizde ki cocuguda unutmayalım..O Icimizdeki Cocuga ne kadar iyi davranir, Ne kadar uzun Sure yasatirsak Hayatin tadina o Kadar ulaşırız.. Bunu unutmayalim…….COCUKLARIMIZ ; Dunyanın en masum,en guzel,en temiz Varlıklarıdır. Hiçbir sevgi böle Gercek, Çıkarsız Degildir…Bakalım yarına bizleri ne bekliyor, Ne yaramazliklar Ne guzellikler…
Hadi Bakalımm ,O zaman Ne diyelim…….Sabah Ola Hayr ola.

(AsKk)

Hayata Dair, Kardelen FM'de Dair Herşey Kardelenfm.com Yaşadığınız Kardelen FM Deneyimlerinizi Benimle Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

K A R D E L E N F M
SPONSORLARIMIZ
Webmaster Özel

Sitene Radyo Ekle
Web sitenize bir birinden farklı görünüme sahip radyo player ile ziyaretçilerinize Kardelen FM dinletebilirsiniz.

Sitene Sohbet Ekle
Ziyaretçilerinizin kendi arasında etkileşime geçebilmelerini sağlayan sohbet kodlarını sitenize ücretsiz ekleyebilirsiniz.

 


Kardelen FM 2000 - 2019 - Türkiye'nin İlk Online Radyosu Kardelen FM'desiniz.