Favori DJiniz Kimdir?
  • Add your answer

 


Sanal Dünya

Bir önceki Nesli Tv ye kaptırmıştık şimdiki Nesli ise internet ,cep telefonu vs.ye kurban ediyoruz….! İnternet keşfolunalı beri ikinci bir hayat boyutu oluştu dünyada Sanal (online )hayat. Bu sanal alemde insanlar, sohbet odaları vasıtasıyla tanışıyor konuşuyor tartışıyor Facebook instgra tweet ya da Myspace isimli sitelerde de kendi sayfalarını oluşturup tanıtımlarını yaparak bir sosyal çevre sahibi olabiliyorlar. Buraya kadar her şey normal gibi görünse de durum hiç de öyle değil. Bu sitelerin kuruluş amaçlarının en başında birilerinin daha çok para kazanma ve dünyayı bugünden daha güçlü bir şekilde yönetme isteği yatıyor.

Hem de bizim sırtımızdan Cep telefonu bilgisayar internet ve sosyal medya günümüzün vazgeçilmez parçası haline geldi. Teknolojinin nimetlerinden en çok faydalanan grup şüphesiz gençler. Gençlerimiz bir araya geldiklerinde oturup muhabbet etmek yerine her biri odanın bir kenarına geçip telefonlarıyla sosyal medya üzerinden konuşuyor Sanal bir ortamda değerlerimize ters düşerek gayr-ı meşru ilişkiler kuruyoruz. Belki bizim amacımız yıllar öncesinden izini kaybettiğimiz ilkokul arkadaşımızı bulmak. Yani çok masumane bir niyetle, herkesin sözünü ettiği bir ortama adım atıyoruz Bu sitelerde yayınlanan fotoğraflarımıza binlerce, milyonlarca insanın gözü değiyor. Peki her bilgisayar sahibinin girebildiği bu sitelerde kimlerin dans ettiğini biliyor muyuz?

Bu fotoğraflara hangi gözle bakıldığını ve şahsi fotoğraflarımızın hangi amaçlarla kullanıla bileceğini biliyor muyuz? Hayır bunu bilmemiz mümkün değil İnternet ortamında chat yoluyla tanışan sonra ilişkisini yüz yüze devam ettiren insanlar oldu çevremizde. Öyle çirkin durumlara maruz kaldılar ki burada açıkça izah etmek oldukça zor Samimiyet artınca kameranın karşısında uygunsuz durumlara varan chat arkadaşlıkları duyuyoruz. Nefsin insanı her daim yanlışa düşürme ihtimalini göz önünde bulundurmak lazım. Ben kendimi biliyorum demek yerine, dinimizde meşru olmayan ilişkilerden sanal da olsa uzak durmak en doğrusu Aile bireyleri televizyon cep telefonu ve bilgisayar ekranına kilitlenmiş birbirinin yüzüne bakmaz olmuş. Artık insanlar bir araya geldiklerinde sohbet etmek yerine telefonlarındaki mesaj video ve yorumları birbirlerine göstermeyi paylaşım olarak adlandırıyor. Gündelik hayatımızı derinden etkileyen sosyal medya bir tür bağımlılık halini alarak ciddi anlamda bir zaman kaybına da yol açıyor.

 

BiLaL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

K A R D E L E N F M
SPONSORLARIMIZ
Webmaster Özel

Sitene Radyo Ekle
Web sitenize bir birinden farklı görünüme sahip radyo player ile ziyaretçilerinize Kardelen FM dinletebilirsiniz.

Sitene Sohbet Ekle
Ziyaretçilerinizin kendi arasında etkileşime geçebilmelerini sağlayan sohbet kodlarını sitenize ücretsiz ekleyebilirsiniz.

 


Kardelen FM 2000 - 2019 - Türkiye'nin İlk Online Radyosu Kardelen FM'desiniz.